מכנסי עופרת למטופלים בקרינה

מכנסי עופרת להגנה מקרינה

המכנסיים יאפשרו לך לשהות בבית בסביבת ילדים ונשים בהריון מבלי לסכן אותם בקרינה היוצאת מגופך.
מכנסי העופרת בנויים מאותם חומרי מיגון של חלוקי העופרת של צוותי הרנטגן, ובמבנה הנוח ללבישה והסרה לפי הצורך. כולל חגורה להתאמה ובשני גדלים לפי היקף המותניים. ניתן ללבוש על מכנסיים או על התחתונים.
מדיום-היקף של 86 ס"מ, לארג'-היקף של 105 ס"מ ואקסטרא-לארג'-היקף של 120 ס"מ.

מדידה למכנסי עופרת למיגון רנטגן

מדידה למכנסי עופרת למיגון רנטגן

 

מידע כללי על הפרוצדורה

(המידע אינו תחליף לייעוץ רופא מומחה בתחום)

בטיפול בסרטן הערמונית משתמשים בכמה דרכים, לרבות כימותרפיה, ניתוח, טיפול בקרינה, טיפול הורמונלי וטיפול לוטטיום (LUTETIUM) -177 PSMA.

זהו טיפול אנטיגן ספציפי לערמונית, המשמש כדרך לטיפול בסרטן ערמונית מתקדם עם גידולים גרורתיים או עמידים. הטיפול באמצעות LUTETIUM-177 הוכיח את עצמו כיעיל במזעור גודלם של גידולים, ומניעה מהם להתרבות.

הליך ההשתלה נמשך כשעה ומבוצע תחת הנחיית אולטרה סאונד. כ- 80-100 גרגירים של יוד רדיואקטיבי מוחדרים באמצעות מחטים דרך העור שבין הערמונית לפי הטבעת, ולתוך בלוטת הערמונית עצמה. טרם ההשתלה  ולאחריה יינתן טיפול תרופתי למניעת זיהום.

חלק מהמטופלים יסבלו מכאב או אי נוחות בעת מתן שתן, צורך לתת שתן לעתים תכופות, וירידה בעוצמת זרימת השתן. ניתן להקל על תופעות אלו באמצעים תרופתיים, וכן באמצעות הימנעות מקפאין. תופעות אלו נגרמות עקב הקרינה שנפלטת מהגרגרים בערמונית, ונוטות להשתפר לאחר 3-12 חודשים, ככל שהגרגרים מאבדים את הרדיואקטיביות.

לוטציום-177 פועל על ידי היצמדות לקולטני PSMA ולאחר מכן פליטת קרינת בטא כדי לפגוע בתאי הסרטן ולהרוס אותם בהדרגה. מיקוד מדויק זה של מולקולות PSMA מייעל את תוצאות הטיפול הממוקד בקרינה, ובמקביל ממזער נזקים לתאי גוף בריאים אחרים.

לאחר השחרור מביה"ח?

לאחר ביצוע הפעולה בבית החולים, ישנה עדיין רדיואקטיביות בגופך דבר הגורם לכך שאנשים בסביבתך הינם חשופים לקרינה נמוכה.

השתדלו לא לתת לילדים לשבת על ברכיכם בחודשים הראשונים לאחר הטיפול בגלל קרינה אפשרית מהאזור.

זוהי אחריותך לא לחשוף את האנשים הקרובים לך לקרינה שלא לצורך. באופן כללי: עליך לשמור מרחק מאנשים אחרים. ככל שהמרחק גדול יותר כך טוב יותר!


מומלץ לרכוש מכנסי מגן מיוחדים עם שכבת עופרת דקה בתוכם, לבישתם בחודשיים הראשונים לאחר הפעולה תמנע את הצורך בהגבלות כלשהן.
לרכישה און ליין של מכנסי מגן עופרת לחץ כאן

מאחר שכל הרדיואקטיביות נספגת בערמונית, ניתן לשהות במחיצת אנשים אחרים ללא חשש (גם ילדים). נשים הרות (או נשים שעשויות להיות בהריון) וילדים, מומלץ שימנעו מקרבת יתר למטופל במשך פרקי זמן ארוכים. רצוי שילדים לא יישבו בחיק המטופל, אך ניתן לחבק אותם במשך כמה דקות כל יום.