כיצד לשמור על חום רצוי של נוזלים במטופל.

מחמם נוזלים בחדר ניתוח

טכנולוגיית חימום הנוזלים הזמינה היום טובה להפליא. מכשירי חימום נוזלים בטוחים ויעילים.
בעבר, המחממים שהיו זמינים לא התחממו בצורה מספקת, כך שעד שהנוזל נכנס לגוף המטופל, הוא בדרך כלל היה קרוב יותר לטמפרטורת החדר מאשר לטמפרטורת המטופל.
לעומת זאת, הדור בו אנו משתמשים כעת מחמם נוזלים ל-41 מעלות (צלזיוס) בגוף החימום ומאפשר להעביר אותם למטופל ב-36 עד 37 מעלות.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על טמפרטורת הנוזל לפני שהוא מגיע למטופל:

  • טמפרטורת המטופל
  • טמפרטורת חימום בכניסת הנוזל
  • טמפרטורת חימום ביציאת הנוזל
  • טמפרטורת החדר
  • קצב הזרימה
  • אורך הצנרת עד למטופל

מכשיר לחימום נוזלים ודם בעת עירוי.

הדרך הטובה ביותר לצמצם את אובדן החום לאחר יציאתו ממחמם הנוזלים היא לצמצם את המרחק שבין היציאה מגוף החימום ועד הכניסה למטופל.
השימוש בטכנולוגיה של שרוול עוטף (כפי שקיים בסידרת FT של KEEWELL) מאפשרת את קירוב השרוול עד ממש לכניסה למטופל.

האם יש סיכוי שהנוזל שאתה מתכונן להעביר למטופל אי פעם יהיה חם מדי? זה לא קורה לעתים קרובות מאוד, ולכל המחממים יש מנגנוני בטיחות שיתריעו אם הם מעל טמפרטורה ויכבו את עצמם. כך גם בירידת טמפרטורה מתחת ל-32 מעלות.

אחת הדרכים להילחם באובדן חום היא לשמור על חדר הניתוח חם מהרגיל במהלך הזמן הזה, אבל נדיר שזה יקרה מכיוון שהצוות לבוש באופן סטרילי המחמם אותם גם כך. אבל זו אפשרות שראוי לזכור למקרים קיצוניים.

כדי לוודא את הטמפרטורה הנכונה שתגיע למטופל, במכשיר לחימום דם ונוזלים בעירוי, יש להתחשב בכל אחד מהנתונים הרשומים מעלה בעת טיפול בעירוי עם נוזלים מחוממים. ולהשתמש במכשיר בטוח, אמין ויעיל, קל להפעלה לכיבוי, התקנה, ניקוי ושימוש.