מה אורך החיים של נורת לד ?

LedLife

במנורות הניתוח הישנות, על בסיס נורות הלוגן, היה צורך שוטף בכל תקופת זמן קצרה להחליף נורות שהיו נשרפות כתוצאה מהתחממות ושימוש יתר.

נורות לד

השימוש בנורות הלד שינה לחלוטין את הצורך התכוף בהחלפת נורות מכיוון ששיטת הפעולה של נורת לד שונה מזו של הלוגן והחלפת נורה היא אירוע נדיר. משך חיי לד נמדד בעשרות אלפי שעות עבודה.
עם זאת נדרש לבחון את הטכנולוגיה בה משתמש היצרן של גופי התאורה הרפואיים להפעלת נורת הלד, שכן יש מנורות לד בהן הנורה היא חלק בלתי נפרד ממעגל אלקטרוני, ותהליך החלפה כרוך בעלויות ניכרות.
לעומת זאת במנורות בהן משתמשים בטכנולוגיית רפלקטור לדים, כאשר נדרשת פעולה של החלפה היא מבוצעת במהירות ובעלות מינימאלית. היצרן SIMEON מבטיח אחריות של 5 שנים לנורות הלד ו-60 אלף שעות עבודה.

תאורה באמצעות רפלקטור.

טכנולוגיית הרפלקטור הייחודית של SIMEON, נרשמה כפטנט באירופה ובארה"ב ומאפשרת ניצול מקסימאלי של עוצמת התאורה של כל נורת לד. הרפלקטור בנוי בצורת תלתן, כאשר כל דופן מפזרת את האור בזווית של 120 מעלות, ובסך הכל כל רפלקטור יוצר הארה היקפית של 360 מעלות.
הציפוי הפנימי של הרפלקטור, שהוא גם כן חלק מהפטנט, בכיסוי מראה קעורה אשר מפזרת את האור היוצא. בכל רפלקטור יש 3 לדים מול 3 מראות קעורות.
הרפלקטורים עצמם מסודרים במערך ייחודי בתוך שילדת ראש התאורה היוצר ביחד את היקף האור המוקרן על אזור הטיפול. לכל רפלקטור זוית מיוחדת התורמת להשלמה אחידה של האור.
סידור זה של מערך הרפלקטורים מוגן גם הוא בפטנט ומאפשר יכולת של ביטול הצללה באזור הניתוח –  (Reflector Shadow Resolution System RSRS). המשמעות היא שגם אם המנתח יסתיר בגופו את ראש התאורה עדיין יגיע מספיק אור לאזור הניתוח !, לא כל שכן כאשר מדובר במערך של שני ראשי תאורה המאירים לאזור הפעולה – ניתן כך להבטיח תאורה רציפה ואחידה, למרות הסתרה, אם קיימת של הצוות הרפואי.

מנורת ניתוח לד, תלת ראשית, עם שלושה מסכים בית חולים סורוקה

מרכז רפואי סורוקה, באר שבע
מנורת ניתוח תלת ראשית+ מנשאים ל-3 מסכים
Sim.Led700SC *3 + Sim.Screen 32" *3