חשיבות עוצמת התאורה הכירורגית.

ImportanceOfLight

עוצמה של מנורת ניתוח או טיפולים נמדד בערכי LUX המציינים את תפוקת האור ממרחק של 1 מטר מהאזור המואר.
מנורות ניתוח ולבדיקות וטיפולים יהיו בדרך כלל בטווח שבין 30,000 לוקס עד 160,000 לוקס.
אין אפשרות מבחינת תקני הרפואה להשתמש ביישומים רפואיים במנורות שהן מעל 160 אלף לוקס.
מקור האור של ראשי תאורה רפואית הוא באמצעות LED. נורת הלד מאפשרת דיוק בגוונים, אורך חיים ארוך מאוד של 60,000 שעות, וחיסכון ניכר באנרגיה.

שינוי עוצמה ומיקוד.

מנורת ניתוח טובה צריכה להיות עם אפשרות לשנות את עוצמת ההארה בשטח המטופל, על מנת שהמנתח יקבל תצפית טובה על אזור הניתוח וסביבתו. לעיתים נדרשת התמקדות באזור מסויים, לשם כך מיקוד של התאורה לאזור הנדרש מאפשר לנצל את מלוא העוצמה של התאורה לשטח מצומצם ויעיל.
שינוי העוצמה והמיקוד מתבצעים מפאנל ההפעלה של ראש התאורה, ובמנורות ניתוח האיכותיות ידית ההפעלה של ראש התאורה מאפשרת לבצע את השינויים הללו. בדרך כלל על ידי סיבוב הידית הסטרילית.
במנורות ניתוח מתקדמות, כדוגמת SIMEON, קיימת אופציה של הארה בניתוחים לפרוסקופיים, כאשר אז לא נדרשת תאורה מלאה והחדר בדרך כלל מוחשך על מנת לאפשר למנתח להתמקד במסך והמצלמה האנדוסקופית, במצב זה התאורה הנדרשת היא הארה מוחלשת של אזור הניתוח, לצורך התמצאות של הצוות, ואת אזור הכלים של האחות הרחוצה. במנורות של Sim.Led קיים לחצן למצב זה הנקרא Sim.Biance.

חשיבות שטח ההארה של מנורה כירורגית.

במנורות ניתוח מוגדר שטח הארה לפי מדד D10, המציין את היקף השטח המואר במילימטרים ומגובה 1 מטר של ראש התאורה מהאזור המואר.
ככל שהגודל הפיזי של ראש מנורת הניתוח גדול יותר ועוצמת גוף התאורה גבוה יותר בערכי LUX, כך שטח ההארה של המנורה יהיה גדול יותר, ויאפשר גמישות גדולה יותר למנתח בכיוון אלומת האור לאזור הטיפול.
ערכי שטח ההארה הנדרשים בדרך כלל ליישומים רפואיים, וכפי שמיושם במנורות ניתוח Sim.Led הם בין 160-300מ”מ

מנורת ניתוח לד של SIMEON

מנורת ניתוח לד של SIMEON

הרפלקטור הייחודי של סימאון (מוגן בפטנט) ובעל טכנולוגיית Reflector Shadow Resolution System (RSRS), בנוי באופן כזה שגם כאשר אנשי הצוות מתחת לראש התאורה – איזור הניתוח ימשיך להיות מואר באופן מלא.
טכנולוגיה זו ייחודית וקיימת בכל ראשי התאורה של SIMEON.

רפלקטור למנורת ניתוח

Reflector Shadow Resolution System (RSRS)