מה זה CRI ומדד האדום, במאפייני מנורת ניתוח ?

cri-red

הכירו את מדד color rendering index) CRI)

במנורה של חדר ניתוח או טיפולים, ערך זה מציין את יכולת המנורה להעביר את הגוונים האמיתית והנאמנים למציאות של האיבר המטופל או הרקמה באזור הפעולה הניתוחית.
ככל שמדד ה-CRI גבוהה יותר כך נוכל להיות בטוחים שאנו רואים את הגוונים הנכונים של אזור הטיפול, גם אלמלא היינו מאירים את האזור אלא צופים בו ישירות וללא סיוע תאורה.
ערך ה-CRI הגבוהה המקובל במנורות ניתוח וחדרי טיפולים הוא 96-CRI, כפי שקיים במנורת הניתוח של SIMEON ערך נמוך מכך עלול ליצור דמות לא אמינה של האזור המטופל.

נאמנות לצבעי המקור

הנאמנות לצבעי המקור היא קריטית בטיפולים וניתוחים כירורגיים מכיוון שהיא מסייעת לרופא או המנתח לקבל החלטת נכונות בזמן ביצוע הפעולה. להשלמת יתרונות ה-CRI חשוב להשתמש בטמפרטורת צבע נכונה לרקמה ואיברים בפעילות כירורגית עם ערך מדויק של 4500 קלווין. כך ניתן להבטיח שבמהלך הפעולה מתקבלות על ידי המנתח החלטות נכונות באשר לגוונים ופעילות ברקמות שהרופא מבצע.

הערך R במאפייני מנורה לניתוח או טיפולים

אבחנה בין גווני אדום.
הערך R מציין את נאמנות למקור בהפרדת גווני האדום. בצמוד לערך ה-CRI, ועל מנת לדייק בגווני הצבע הנראים בזמן הארה של מנורת ניתוח מציינים גם את הערך R
ערך זה מציין את תת האבחנה של הרקמות האדומות שהינן המרכיב המרכזי בעבודת המנתח או הרופא המטפל. מדד ה-R הנכון ליישומים רפואיים הוא 9R. כל ערך נמוך מכך לא יאפשר לרופא את האבחנה הנדרשת בעת הניתוח.

נתוני CRI ו-R9 במנורות SIMEON

נתוני CRI ו-R9 במנורות SIMEON