איך בוחרים עוצמת תאורה למרפאה ?

The-Right-Examination-Light

עוצמת תאורה לחדרי בדיקות וטיפולים תלויה בתחום הטיפול, בעיקר בשטח ההארה הנדרש ישנן בדיקות מקומיות כמו בתוך אף אוזן גרון, בהם אזור הבדיקה קטן, בסדר גודל של סנטימטרים בודדים, ועדיין נדרשת עוצמת תאורה שתסייע לרופא בביצוע הבדיקה או הטיפול, אך מנורה בסדר גודל של 8-15 אלף לוקס ולשטח הארה בסדר גודל כזה, יכולה להספיק לשם כך.
ככל שיגדל אזור הטיפול של התמחות הרופא, תידרש מנורה בעלת יכולות גבוהות יותר בטווח העוצמה ובגודל השטח המואר.
לדוגמא, אצל פלסטיקאים בעת עיסוק באזורים קטנים, נדרשת התייחסות לאזור המטופל אך גם התייחסות לשטח שמסביב לו, במקרה כזה, לשטחים קטנים נמליץ על מנורת לד מסוג Sim.Led250
המאפשרת עוצמת תאורה של 30 אלף לוקס ואזור הארה של עד 165 מ"מ ממרחק 1 מטר, או 110 מ"מ ממרחק של חצי מטר, כאשר נרצה למקד את האור.
היתרון של מנורה קטנה הוא במחירה הזול יחסית לשאר הפתרונות, והיכולת להגדיל את עוצמת ההארה הנדרשת על ידי התקרבות לאזור הטיפול.
אך פלסטיקאים שתחום עיסוקם רחב יותר, והמשימות העומדות בפניהם כוללות אזורים שונים בגדלים שונים, נמליץ על מנורת בדיקה וטיפולים מסוג Sim.Led3500+ המאפשרת הארת שטח של 170 מ"מ, ובעוצמה של 60 אלף לוקס (אם אפשרות להקטנה והגדלת העוצמה בטווחים של 25-60 אלף לוקס, לנוחות המשתמש). או מנורת לד מסוג Sim.Led4500  בעוצמה של 100 אלף לוקס, ושטח של 170 מ"מ, ממרחק של 1 מטר.

נושא נוסף בבחירת מנורת טיפולים הוא מיקום המנורה: תלויה מהתקרה, מותקנת לקיר או ניידת. שיקול זה ייקח בחשבון את גודל המרפאה, מיקום שולחנות הטיפול והאם יש צורך עקרוני בניידות.

מנורת טיפולים Sim.Led3500

מרפאת שיניים
מנורת טיפולים Sim.Led3500 תלוייה על קיר

מנורות רפואיות למרפאות 

עבור מרפאות בהן מבוצעת בדיקות וטיפולים אך נדרשות מנורות קטנות יותר, שאינן דורשות התקנה לתקרה, במדיסייל ניתן לראות את מנורות הבדיקה למרפאות של היצרן הצרפתי LID, המאפשרות התקנה על עמוד טלסקופי נייד, בגבהים שונים, או להתקנה על שולחן, קיר או מסילת מיטת הטיפולים.

מנורת בדיקה למרפאה בעיצוב מודרני ומעודן